21 Eylül 2012 Cuma

Pirelerden KurtulmakNasıl ya da neden oluyor bir yana, aslında pek bir önemi de yok. Ama en geçerli ve basit olarak anlatmak gerekirse pirelerin oluşması yâda çoğalmasının en büyük sebebi evcil hayvanlardır. 

Bu aşamada Siz pirelerden kurtulmak istiyorsanız ve pireler için çözüm arıyorsanız. Evcil hayvanlarınızın kullandığı ortamı kesinlikle temizlemelisiniz. Bu temizleme işlemi yüksek ısı ve Sabunlu su ile mümkün olacaktır. Bunu yanı sıra Evinizi tamamen vakumlamalısınız. Ve Bu vakumlama işlemini çok sık tekrarladıktan sonra Vakumlama torbalarını sakın evinizde bekletmeyin atın.

Vakumlama öncesinde kimyasal ilaç kullanmadan
Size Pirelerden kurtulmak için üç basit öneri

Evinizdeki Halı ve mobilyalara Çamaşır sodası serperek fırça yardımı ile ovun bu işlemi yaptıktan 48 saat sonra vakumlayın.

Bir limona bir bardak denk gelecek şekilde limonları doğrayıp su ile karıştırdıktan sonra Bir tencereye koyup ocakta kaynayıncaya kadar ısıtın. Isıtma işlemini yaptığınız tencereyi 12 saat beklettikten sonra, bir sprey şişesine koyup pire olasılığı olan şüpheli alanları spreyleyin.

Halılarınızda Pire şüphesi varsa sofra tuzunu halılarınız üzerine bolca serpin. ( nemli halı pirelerin oluşmasına yardımcı olur ) Tuz varsa halı üzerindeki nemi alacaktır. En az 12 saat bekledikten sonra vakumlayın.

Unutmamalısınız ki pirelerden kurtulmak hemen 1-2 saatte yapabileceğiniz bir şey değildir. Biraz sabır gerektirir. Eğer sabırla bu işlemleri yapamayacağınızı düşünüyorsanız biz uzmandan yardım almalısınız.

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Rating , 10 out of 10 based on 250 ratings